Ognisko TKKF Chemik

Drugiego maja na rynku w Zamościu wystartował IX Bieg Wokół Twierdzy Zamość.

Twierdza Zamość powszechnie znana z kart Potopu Henryka Sienkiewicza, której mury można podziwiać do dzisiaj, jest również znana biegaczom od 1926 roku. Ale to historia. W bieżącym wydarzeniu wzięła udział dwójka reprezentantów Ogniska TKKF Chemik, którzy z powodzeniem wystartowali na dystansie 4 km. Jola Żebrowska (nr 41) wygrała kategorię K50, natomiast nestor naszych biegaczy Kazimierz Kamola (nr 42) był drugi w kategorii M60.

Dzień później w Puławach odbyły się biegi „O Błękitną Wstęgę Wisły”. Uczestnicy sprawdzili się na różnych dystansach i w różnych kategoriach. Wystartowało ponad 300 biegaczy, głównie młodzieży szkół podstawowych. W biegu głównym, na dystansie 10 km, nie zabrakło przedstawicieli naszego Ogniska. W kategorii K50 pierwsze miejsce zajęła Jolanta Żebrowska, wyprzedzając na mecie drugą naszą zawodniczkę Joannę Turak.. Natomiast w kategorii M60 Kazimierz Kamola stanął na drugim stopniu podium. Brawo.