Ogólnopolskie Biegi Niepodległości Puławy
11 listopada 2013 r. odbyły się XXIV Ogólnopolskie Biegi Niepodległości. Tegoroczna edycja zgromadziła na starcie ponad 500 uczestników.
11 listopada 2013 r. odbyły się XXIV Ogólnopolskie Biegi Niepodległości. Tegoroczna edycja zgromadziła na starcie ponad 500 uczestników.
11.11.2013 r. o godz. 11.11 wystartował jublileuszowy XXV Bieg Niepodległości w Warszawie z rekordowa liczbą zawodników na starcie - blisko 11 tysięcy!
Ponad 400 biegaczy wystartowało 27 października 2013 r. w VIII edycji Radomskiego Maratonu Trzeźwości. Bieg główny, maratoński na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów wygrał Rafał Czarnecki z Bliżyna. Wśród pań najszybsza okazała się Marzena Opowicz z Warszawy.
19 października w zimowych warunkach odbył się w Zakopanem VI Polartec Alpinsport - Tatrzański Bieg pod Górę.
20 października (niedziela) 2013 r. na bieżni puławskiego stadionu MOSIR odbył się bieg na dystansie 5 km .
Start biegu upamiętniającego postać międzywojennego biegacza, olimpijczyka pochodzącego z Dzikowa - Alfreda Freyera nastąpił sprzed zamku w Baranowie Sandomierskim, a meta tradycyjnie już usytuowana została w bramie wjazdowej tarnobrzeskiego parku.
Bieganie wyzwala wiele pozytywnych emocji. Jest najlepszym sposobem na rozładowanie negatywnej energii i wyzwolenie hormonów szczęścia.
To piękne przesłanie zgromadziło 12 października 2013 r. nad zalewem kozienickim ponad 250 zawodników, wśród nich również ośmioro reprezentantów Chemika AdBlue Puławy.
W tym roku MANia biegania cieszyła się znacznie większym zainteresowaniem niż rok temu, podczas pierwszej edycji. W zeszłym roku startowało 118 zawodników, w tym roku już 170 biegaczy. Wśród nich były 32 panie.
Triumfator 40. Maratonu Berlińskiego Kenijczyk Wilson Kipsang pobił rekord świata, pokonując dystans 42,195 km w czasie 2:03.23.
Maraton Warszawski to najważniejsza biegowa impreza roku.
Wśród panów najlepszy był Yared Shegumo - Polak etiopskiego pochodzenia (wygrał z czasem 02:10:34), wśród pań Haftu Teshema Goitetom z Etiopii (02:29:32).
22 października 2013 r. już po raz piąty odbyła się Adamowska "Dziesiątka".
Impreza organizowana przez Klub Biegacza V-Max Adamów we współpracy z Urzędem Gminy w Adamowie zgromadziła na starcie biegu głównego 145 zawodniczek i zawodników z Polski i Białorusi.
Jako pierwszy linię mety przekroczył zawodnik Białorusin Alexey Cemodanov z czasem 33:26. Wśród pań wygrała Paulina Pawłowska z Siedlec z czasem 38:16.
Tarczyn owocami stoi. Ta oczywista prawda znana jest w niemal całej Polsce. Od trzech lat nie tylko owocami, ale i tarczyńskim biegiem półmaratońskim. Od 2011 roku odbywa się w Tarczynie Półmaraton oraz towarzyszący mu Bieg Rodzinny.