Zielone sznurowadła
Trzynastego marca odbył się „Bieg zielonych sznurowadeł”.
Trzynastego marca odbył się „Bieg zielonych sznurowadeł”.
Nie tylko puławskie juniorki zdobywają medale Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski. Również sukcesy odnosi puławski weteran biegania Ryszard Miduch.
Ponad 100 zawodniczek i zawodników wzięło udział w tradycyjnym już XXII Ogólnopolskim biegu „Grzmią pod Stoczkiem armaty”.
W niedzielę, 12 grudnia, grupa puławian wybrała się do Łukowa.
Stu czterdziestu dwóch biegaczy ukończyło deszczową dychę. Mowa tu o biegu na 10 km, który odbył się w sobotę 23 października w Kozienicach.
Tak naprawdę to nie „myśmy pobiegaliśmy”, ale pobiegała sobie pani Jola Żebrowska. Tydzień temu tj. 12 września udała się do Mińska Mazowieckiego aby się trochę rozruszać.
Kolejną porcję solidnego biegania zafundowała sobie w ubiegły weekend pani Jola Żebrowska.
Wszystko na to wskazuje. Pani Jola Żebrowska po dłuższej przerwie znowu „odnalazła się” na trasie.
W ubiegły weekend piłkarze biegali na boisku w Gołębiu, a w tym czasie nasz rodzynek zaliczył wyjazdy w dwóch przeciwstawnych kierunkach.
Kolejną imprezą biegową „obstawianą” przez Puławian był 40 Tarnobrzeski Bieg Siarkowca im. Kazimierza Sławka.
W sobotę piątego czerwca w Warszawie na Bielanach, odbył się 38 Bieg Chomiczówki. Impreza kilkakrotnie przekładana ze względu na pandemię przebiegała, nomen omen, po terenach Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Marymonckiej. Dystans 15 km ukończyło 257 zawodniczek i zawodników, w tym dwoje Puławian: Jolanta Żebrowska, reprezentująca Chemik Puławy oraz Eugeniusz Jankowski OPEC Puławy.