Bieg Kazików Radom

W dniu 3 marca 2013 r. już po raz szósty rozegrano Bieg Kazików. Tegoroczna edycja miała rekordową obsadę. Do mety dobiegło 641 osób. Wśród zawodników liczna grupę stanowili Litwini. Święty Kazimierz, jest patronem nie tylko Radomia, ale także Litwy. W czasie Radomskiego Biegu Dobroczynności, zbierano pieniądze na organizacje wakacji w Polsce podopiecznych Domu Dziecka w Solecznikach na Litwie. Dla każdego, kto ukończył bieg czekał na mecie pamiątkowy medal i okazjonalny wypiek z Piekarni Wacyn.

Trzy pętle w centrum Radomia, ulicami Żeromskiego Kilińskiego, Malczewskiego Reja, Rynek, Żeromskiego, były bardzo wymagające, a biegaczom dokuczał zimny wiatr. Najlepszy okazał się Radosław Kłeczek z Gogolina. 10-kilometrowy dystans przebiegł w czasie 30 minut i 19 sekund. Wśród pań triumfowała Swietlana Kudelicz z Mińska na Białorusi, ubiegłoroczna uczestniczka Mistrzostw Olimpijskich w Londynie. Do mety dobiegła po 34 minutach i 35 sekundach.

W zawodach w barwach Chemika AdBlue Puławy wystartowała trójka biegaczy.

Jarosław Zdonek z czasem 37:18 zajął 38 miejsce (14 miejsce w kategorii 30-39 lat),

Leszek Belowski z czasem 48:28 zajął 311 miejsce (10 miejsce w kategorii 60-69 lat),

Kazimierz Kamola z czasem 38:29 zajął 53 miejsce (5 miejsce w kategorii 50-59 lat), a w kategorii „Kazików” nasz zawodnik zajął pierwsze miejsce.

Reprezentujący puławski OPEC Eugeniusz Jankowski z czasem 43:03 zajął 161 miejsce (17 miejsce w kategorii 50-59 lat).