Bieg Ariański Wojciechów Miłocin

26. maja 2013 r.26 maja 2013r. w ramach Święta Sportu Powszechnego, którego patronatem objął Krzysztof Hetman Marszałek Województwa Lubelskiego, na 7 kilometrowym dystansie Wojciechów – Miłocin pobiegło ponad 60 zawodników. W dniu biegu Szkole Podstawowej w Miłocinie nadano imię „Polskich Olimpijczyków".

Bieg rozpoczął się przy Wieży Ariańskiej w Wojciechowie, następnie prowadził przez malownicze tereny gminy, a finisz zorganizowany został przy Szkole Podstawowej w Miłocinie.

W Biegu Ariańskim pobiegło 7 zawodników Chemika AdBlue Puławy. Prawie wszyscy stanęli na podium. Kazimierz Kamola z czasem 25:14 wygrał kategorię M50, Waldemar Przykaza (27:44) w tej samej kategorii zajął drugie miejsce.

Dorota Bachan (35:00) wygrała kategorię K35, a druga była Joanna Turak (35:26). Leszek Belowski (32:45) w kategorii M60 stanął na drugim stopniu podium, a Krzysztof Bachan (27:59) w kategorii M30 był trzeci. Robert Dziaduch z czasem 27:38 w klasyfikacji open zajął 13 miejsce.

Ponadto Leszek Belowski otrzymał piękny puchar dla  najstarszego zawodnika biegu.

Wszyscy nagrodzeni otrzymali również okazałe sadzonki krzewów ozdobnych. Bieg należy zaliczyć do bardzo udanych dla naszego klubu. Specjalne podziękowania dla organizatorów: Urzędu Gminy Wojciechów, Agro Naturze Nałęczów i Szkole Podstawowej w Miłocinie.