VIII Radomski Maraton Trzeźwości

Ponad 400 biegaczy wystartowało 27 października 2013 r. w VIII edycji Radomskiego Maratonu Trzeźwości. Bieg główny, maratoński na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów wygrał Rafał Czarnecki z Bliżyna. Wśród pań najszybsza okazała się Marzena Opowicz z Warszawy.

Oprócz rywalizacji na najdłuższym dystansie rozegrano półmaraton, w którym uczestniczyło 199 zawodników. Wyścig na 21 km i 97,5 m wygrał Michał Jagiełło z Lubienia.

Chemika AdBlue Puławy reprezentowało dwóch zawodników.

Kazimierz Kamola z czasem 01:24:52 w kategorii open zajął wysokie 6 miejsce (I miejsce w kat. M50), a Leszek Belowski z czasem 01:55:01 w open był 90 (I miejsce w kat. M60).

Trasa wszystkich biegów prowadziła wokół zalewu na Borkach oraz chodnikami wzdłuż ulic Suchej, Bulwarowej, Maratońskiej i Dębowej.

Organizatorem VIII Radomskiego Maratonu Trzeźwości było przez Stowarzyszenie Biegiem Radom, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu oraz Uczniowski Klub Sportowy Technik Radom.