Pierwsze koty za płoty

Mariusz Sumorek, reprezentujący Ognisko TKKF Chemik, specjalizuje się raczej w trudnych i długich dystansach, takich jak Maraton Warszawski, Maraton Roztocze (Tour de Zbój) czy Bieg Rzeźnika (Bieszczady 52 km).

Tym razem, chyba dla rozgrzewki, Mariusz wystartował w 27 Wiązowskiej Piątce, która odbyła się 25 lutego - jak sama nazwa wskazuje, w Wiązownej na dystansie 5 km. Bieg ukończyło 1117 osób, a wśród nich na 136 pozycji uplasował się nasz zawodnik (nr 5631). Chyba dystans był za krótki, a po za tym ten tłok na trasie! W swojej kategorii wiekowej (M30), Mariusz zajął 44 miejsce na 218 sklasyfikowanych zawodników. Jak na początek całkiem nieźle, ale czekamy na „prawdziwe” biegi, a Bieg Rzeźnika już 30 maja.