Capital Market Games - V Igrzyska Rynku Kapitałowego Warszawa 2017

23. września 2017 r.23 września 2017 roku reprezentacja Grupy Azoty Zakładów Azotowych „Puławy” S.A. wzięła udział w V Igrzyskach Rynku Kapitałowego, organizowanych przez Związek Maklerów i Doradców przy udziale Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

Zawody sportowe odbywały się w Arenie Futbolu na warszawskim Ursynowie. Składały się z takich dyscyplin jak: piłka nożna, biegi w różnej formie, przeciąganie liny, skok w dal, pchnięcie kulą, siatkówka plażowa, tenis stołowy, badminton, tenis ziemny. Udział w nich wzięło 250 najlepszych sportowców z rynku kapitałowego i kilku firm notowanych na GPW.

Przed zmaganiami sportowymi, profesjonalną rozgrzewkę dla wszystkich uczestników poprowadził Mistrz Europy Karate Dominik Seroka

Nasi zawodnicy uczestniczyli w turnieju piłki nożnej, badmintonie, przeciąganiu liny i tenisie stołowym. Największą popularnością cieszyła się piłka nożna w której zagrało 12 drużyn. Od samego początku rozgrywek, drużyna piłkarska Grupy Azoty Puławy okazała się faworytem, strzelając w jednym z meczy 11 bramek. W meczu finałowym wygraliśmy z Polnorod (w którego składzie zagrał Cezary Kucharski, były piłkarz Legii) a trzecie miejsce zajęła drużyna CDM Pekao. Najwięcej goli w tym turnieju zdobył Łukasz Giza z Puław. Znaczący sukces w tych zawodach odnieśli także badmintoniści - Damian Woźniak zajmując pierwsze miejsce a drugie Grzegorz Leftak. W klasyfikacji drużynowej (łączna ilość medali) wygrał Tauron przed CDM i Grupą Azoty.