XIII Policki Puchar Europy

23. kwietnia 2016W sobotę 23 kwietnia odbyła się XIII edycja Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Puchar Europy pod patronatem Burmistrza Polic. Do uczestnictwa w tym Turnieju zaproszona została również nasza reprezentacja Grupa Azoty Puławy.

W turnieju uczestniczyło 15 drużyn. Mecze eliminacyjne rozgrywano w czterech grupach. W fazie finałowej zagrali zwycięzcy poszczególnych grup, natomiast pozostałe ekipy grały o miejsca od 5 do 15. Najlepszą ekipą po raz kolejny okazała się drużyna Grupy Azoty Zakładów Chemicznych Police S.A. Miejsca na podium wywalczyły również drużyna Greorex Szczecin zajmując drugie miejsce oraz TKKF Tytan Police zajmując trzecie miejsce. Pozostałe drużyny zajęły następujące miejsca:

12. Sic Lazaro

Rywalizacja sportowa na boisku wyłoniła kilka nagród indywidualnych. I tak nagrody indywidualne przypadły następującym zawodnikom: najlepszym bramkarzem został Darek Nadolski z drużyny Grupa Azoty Puławy, za najlepszego zawodnika uznano Macieja Hofmana z ekipy Greorex Szczecin. Największą ilość bramek 9 zdobył Łukasz Giza, zostając tym samym Królem strzelców Turnieju. Wybrano również najlepszych zawodników poszczególnych grup: Marecki Daniel z ekipy Grupy Azoty Zakładów Chemicznych Police S.A., Maciej Kaniasty z United Poznań 1998, Andrzej Dorosz z Grupa Azoty Kędzierzyn oraz Burkhard Smith z Pasewalker FV. Zawodnikiem Fair Play okazał się reprezentant ekipy Lekarze Team dr Krzysztof Rękawek, który w celu ratowania kontuzjowanego zawodnika zbiegł z rozgrywane meczu i udzielił pomocy. Wybrano również najsympatyczniejszego zawodnika, został nim Michael Otto z ekipy HSV Bolkau. W tegorocznej XIII edycji drużyną Fair Play wybrano ekipę Drink Teamu.