Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego

Chemik Puławy - Tempo ChełmTurniej siatkówki amatorów o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego tym razem zgromadził na starcie aż 8 zespołów. Mając powyższe na uwadze organizatorzy podzielili uczestników na dwie grupy eliminacyjne. Gra toczyła się do dwóch wygranych, a w setach do 15.

Nasz zespół trafił do grupy B, mając za przeciwników Opolankę Team, Policję Opole i Volley The Molca (też z Opola).

W grupie A grały: GKS Bobry Karczmiska, Policja Kraśnik, Old Stars Nałęczów i Champion Opole.

Chemik rozpoczął od meczu z opolską policją wygrywając bez żadnych problemów 15:12 i 15:10. Kolejny mecz z weteranami z Opolanki rozwiał marzenia o zdobycie pucharu burmistrza. Pierwszy set przegrany do 13 nie zapowiadał niczego złego, ale w drugim chemicy pokazali jak się nie powinno grać i polegli do 5!!!!

Ostatni mecz w grupie przebiegł zgodnie z założeniami – wygrana z Molcą do 13 i do 8.

W półfinale zmierzyliśmy się z Nałęczowem, który wygrał grupę A, ale nasi przyjaciele z boiska szybko sprowadzili nas na ziemię wygrywając łatwo do 7 i do 12.

Tym sposobem pozostało tylko uratować honor w walce o trzecie miejsce. Tu już poszło stosunkowo gładko i chemicy obili policjantów z Kraśnika 15:9 i 15:8.

W ten sposób „pudło” chociaż niskie zostało utrzymane i kapitan drużyny kolega Henryk mógł odebrać puchar.

Pierwsze miejsce zajął zespół Opolanka Team, pokonując w finale Old Stars Nałęczów.

Zespół Chemika grał w składzie: Mirosław Bujała, Sławomir Furtak, Dariusz Gębala, Marek Goldsztejn, Jan Górniak, Jacek Paluch, Henryk Turbiasz, Mariusz Warzyński, Henryk Wojtowicz.

Ekipę uzupełniał Wojtek Biel, któremu jednak nie było dane zagrać, albowiem organizatorzy wysoko doceniając jego umiejętności, powierzyli mu funkcje sędziego.