Grali Chopina

19. lipca 2014 r.Co prawda nie na fortepianie ale na plaży, czasowo otwartej przed Ratuszem na Placu im. F. Chopina, w dniach 19 – 20 lipca 2014r. zagrali siatkarze dwa turnieje siatkówki plażowej o puchary Prezesa Grupy Azoty Zakładów Azotowych „Puławy” S.A. Skąd siatkarze na placu przed Urzędem Miasta? Ano władze miasta na wzór bulwarów paryskich nawiozły piasku i stworzyły pod oknami prezydenta prawdziwą plażę, szkoda tylko, że bez wody. Ale wracajmy do tematu.

W sobotę w turnieju wzięło udział 16 zespołów męskich z Puław i okolic i to nie całkiem najbliższych. Po emocjonujących grach Puchar Prezesa zdobyła para ze Starachowic – Michał Dziarmaga/Kosowski Maciej, wygrywając w finale z zawodnikami z Żyrzyna – Mateusz Stonio/Paweł Dobrowolski. Mecz ten zakończył się przed czasem, albowiem zawodnicy z Żyrzyna prowadząc 1:0 w setach, w drugim secie (przy stanie 11:15) poddali grę na skutek kontuzji jednego z zawodników. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Puław – Mateusz Furtak/ Tobiasz Kaniewski. Tuż poza podium, na czwartym miejscu, znalazła się para Tomasz Kowalczyk/Karol Kupisz.

Puchary i medale dla zwycięzców wręczył osobiście Prezes Zarządu Grupy Azoty Zakładów Azotowych „Puławy” S.A. Marian Rybak. Ponadto finaliści otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Leroy Merlin. Nagrody zostały wręczone przez przedstawicieli tejże firmy.

To było w sobotę. Kolejne emocje czekały nas w niedzielę, kiedy to na boisko, a właściwie boiska, wyszły pary mieszane 11 zespołów. Upał był jeszcze większy – termometry odnotowały ponad 31 °C, ale dla ambitnych sportowców nie stanowiło to przeszkody. Spotkania były bardzo widowiskowe szkoda tylko, że publiczność niezbyt dopisała.

Pierwsze miejsce i Puchar Prezesa zdobyła para Natalia Gruszczyńska/Kmiecik Dominik z Dęblina i Łodzi wygrywając w finale 2:0 z zespołem .Maja Jabłońska/Piotr Skwarek. Trzecie miejsce zajęli Kamila Cyfra/Tomasz Kowalczyk, a na czwartym sklasyfikowani zostali .Jagoda Ponikowska/Piotr Matraszek wszystkie te pary reprezentowały Puławy.

Puchary i medale dla finalistów wręczył Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty Zakładów Azotowych „Puławy” S.A. Zenon Pokojski.

Nagrody rzeczowe, ufundowane przez przedsiębiorstwo Metro Bis i Galerię Zielona wręczył Prezes Zarządu Metro Bis Andrzej Hołody wraz z małżonką. Ponadto wyróżnienia (i nagrody ufundowane przez firmę Metro Bis) otrzymali: Patrycja Wojtowicz i Łukasz Kostrzewa.

Impreza, bardzo sprawnie, została przeprowadzona przez PTS Elita i TKKF „Chemik”.