Runda zasadnicza za nami

W ubiegłą sobotę odbyła się piąta kolejka Ryckiej Ligi Koszykówki.

Niewątpliwym hitem kolejki był pojedynek na szczycie, pomiędzy zajmującą pierwsze miejsce po czterech kolejkach drużyną Chemika Puławy a będącym na drugim miejscu zespołem Basket Ryki, oba zespoły z tą samą ilością punktów. Ale zanim do tego doszło, 28 października odbyła się czwarta kolejka, w której obydwa zespoły wygrały swoje mecze – Basket z drużyną 08-500 w stosunku 40:35, a Chemik pokonał AR-TIG Huta Dąbrowa w stosunku 56:12. Najwięcej punktów dla Chemika zdobyli: Grzegorz Matraszek (18), Michał Szponder (17} i Marcin Sadurski (11). Zawodnikiem kolejki został Grzegorz Matraszek.

Ale to już historia. Przejdźmy do ostatniej kolejki, a w szczególności do pojedynku Puławy – Ryki. Mecz był, jak przystało na czołowe drużyny, bardzo zacięty. Obie drużyny zażarcie broniły swoich koszy, o czym świadczy wynik – 36:31 dla Chemika. Najwięcej punktów dla Chemika zdobyli: Michał Szponder – 10, Bartek Jaśkowski – 9 i Grzegorz Matraszek – 5. Po rundzie zasadniczej tabela przedstawia się następująco:

  1. TKKF Chemik – 9 pkt, 4 mecze wygrane, jeden przegrany
  2. 08-500 – 8 pkt, 3-2
  3. Basket Ryki – 8 pkt, 3-2
  4. Absolwenci Sobieszyn-Brzozowa – 8 pkt, 3-2
  5. Azymut Kozienice – 7 pkt, 2-3
  6. AR-TIG Huta Dąbrowa – 5 pkt, 0-5

Półfinały odbędą się 12 listopada. Drużyna Chemika zagra z Absolwentami – trzymamy kciuki, natomiast Basket z drużyną 08-500.

Nadchodzące Wydarzenia

Brak wydarzeń

Ostatnie wyniki

Piłka siatkowa plażowa

Pierwsze miejsce indywidualnie pań Kozak Natalia , Wójtowicz Olga ADM

Pierwsze miejsce indywidualnie panów Osuch Bartłomiej, Jędrys Mateusz ELE

Drużynowo:

miejsce pierwsze Amoniak

miejsce drugie Saletra

miejsce trzecie Administracja

Sposorzy

 

Historyczna Strona