II Półmaraton Radomskiego Czerwca

22. czerwca 2014 r.22 czerwca 2014 r. odbył się ,,II Półmaraton Radomskiego Czerwca”. Bieg upamiętnia wydarzenia Radomskiego Czerwca76 roku, robotniczego zrywu i walki o wolność Polski. Na starcie pojawiło się ponad 1000 zawodników. Wśród mężczyzn najszybszy na dystansie 21,095 km z czasem 1:06 był Kenijczyk Kibet Matchew. Wśród kobiet z czasem1:15 zwyciężyła Ukrainka, Holovcenko Tatiana.

Pośród półmaratończyków nie mogło zabraknąć reprezentantów klubu,, Chemik Noxy Puławy’’. Zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach.

Romuald Pruszyński (M 50) z czasem 1:19 zdobył miejsce I. Dorota Bachan przebiegła dystans w czasie 1: 41, co dało jej II miejsce w kategorii K 30. Leszek Belowski z czasem 1: 39 (M 60) zdobył brązowy medal. Robert Dziaduch w przedziale wiekowym (M 40 ) z czasem 1:33 zajął 28 miejsce. Kazimierz Kamola po męczącym ,,Biegu Rzeźnika” zdecydował się na towarzyski start z klubowymi przyjaciółmi i pokonał dystans w czasie 1:42.