Imprezy Biegowe 2016

Półmaraton Henrykowski jest imprezą dla biegaczy z całego świata. Trasa zawodów przebiegała przez piękne zakątki gminy Ziębice oraz część gminy Przeworno. Bieg odbył się w sobotę 13 sierpnia w Henrykowie. Długość trasy wynosiła 21,0975 km.

W sobotę 8 sierpnia 2016 w miejscowości Kodeń prawie pod granicą Białoruską, odbył się bieg na dystansie 15 km a udział wzięło około 150 zawodników. Miejsce pierwsze zajął zawodnik reprezentujący Chemik Elektrownię Puławy, Andrzej Starżyński z czasem 00:48:45. Kazimierz Kamola 14 miejsce open 2 miejsce w kat m50.

3 lipca br w miejscowości Jarosławiec nad Bałtykiem odbył się XXVI Międzynarodowy Bieg po plaży. W biegu głównym uczestniczyło około 1200 osób. Jest to jedyna i nie powtarzalna impreza biegowa, gdzie po piachu morskiej plaży (około 7 km) miejscami po wodzie, dukty leśne, asfalt i drogi szutrowe trzeba pokonać dystans 15 km. Andrzej Starżyński reprezentant Chemik Elektrownie Puławy został pokonany tylko przez Kenijczyka Dominica Musyimi (0:49:05) zajmując drugie miejsce z czasem 0:49:10.

19. czerwca 2016W samo południe w niedzielę 19 czerwca 2016 roku w Lublinie wystartował na dystansie 5000 m kolejny bieg z cyklu „Chęć na pięć”. Start i meta znajdowały się Zespole Szkół nr 5 na Czechowie. Bieg ukończyło 538 biegaczy. Reprezentujący barwy Chemika-Elektrownię Puławy Andrzej Starżyński z czasem 15.58 pokonał trasę biegu jako pierwszy. Kazimierz Kamola w kategorii m-50 zajął 2 miejsce z wynikiem około 18 min.

12. czerwca 2016W niedzielę 12 czerwca 2016 zawodnik reprezentujący Chemik Noxy Puławy Andrzej Starżyński wygrał w X Hunters Grodziskim Półmaratonie „Słowaka” osiągając czas 1:09:09 . Bieg organizowany był przez Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim. Na dystansie 21,0975 km startowało około 2600 osób.

28. maja 201628 maja w Berlinie w biegu charytatywnym na 10 km zawodnik Chemika Elektrownia Puławy Andrzej Starżyński wywalczył zwycięstwo, pobijając rekord trasy z czasem 30,22. Bieg był charytatywny gdzie zbierano pieniądze na pomoc dla dzieci z Keni. Wystartowało około 500 osób. Trasa biegu przebiegała przez tereny leśne na obrzeżach Berlina obok rzeki Odry.

8. maja 20168 maja 2016 wystartował w Lublinie 4 PZU Maraton Lubelski. Tradycyjnie do pokonania była trasa 42 km i 195 metrów. Zawodnicy walczyli ze swoimi słabościami z bólem, a ambicja i duma dodawała skrzydeł. Do mety dobiegło 648 zawodników. Wśród nich zawodnik Chemik Noxy Puławy, Darek Mizak. Kolega Darek trasę pokonał w czasie 4:17:24 na 375 miejscu.