VII OGÓLNOPOLSKI BIEG RASZYŃSKI

W niedzielę 17 kwietnia biegacze Chemik Elektrownia Puławy wystartowali w VII OGÓLNOPOLSKIM BIEGU RASZYŃSKIM na dystansie 10 km. Trasa prowadziła ulicami miasta. Do pokonania było 3 pętle i blisko 700 zawodników. W ten dzień było wyłącznie gorąco na słońcu dochodziło do 25 stopni.

Głównym rywalem naszego zawodnika Andrzeja Starżyńskiego, który zajął drugie miejsce w tym biegu, był Jakub Nowak z Warszawy mistrz Polski na długich dystansach. Jest on w trakcie przygotowywania do Warszawa Orlen Maratonu (w którym ma dużą szansę na wykonanie minimum aby pojechać na Igrzyska olimpijskie). Wynik Jakuba Nowaka to 30,36. Andrzej Starżyński osiągnął czas 32,14 i drugie miejsce w open.

Kazimierz Kamola w kategorii m 50-59 zajął 2 miejsce z wynikiem 38 minut. Waldemar Brodacki, który walczył w kategorii m 60+ i miał szansę wygrać bieg w swojej kategorii wiekowej ale w wyniku pomyłki sędziów, którzy skierowali go na jeszcze jedno kółko zajął miejsce dziewiąte. Bardzo przykra sytuacja.